W dalszym ciągu pozostajemy w kościele Wniebowzięcia NMP na Rynku. Większa kubatura kościoła na Rynku pozwala nam zwiększyć limit liczby osób, które mogą być obecne na Mszach i nabożeństwach.
Dziś obchodzimy Drugą Niedzielę Meki Pańskiej czyli Palmową. Ta niedziela otwiera Wielki Tydzień. Tydzień w którym dokonały się największe wydarzenia zbawcze. Teksty Poświęcenia palm i Mszy znajdziemy w Mszaliku od str. 288. Msza św. jest sprawowana za dusze śp. śp. Franciszka i Henryki Klimasińskich oraz Bolesława i Józefy Dobińskich.
Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym bezpośrednio po Mszy o godz. 18:15. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Wtorek Msza św. o 19:00.
Czwarte Przykazanie Kościelne zakazuje udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu.
Rozpoczynamy Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.
(1) Na czas Świętego Triduum Paschalnego Liturgia Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego będzie sprawowana w kościele Ducha Świętego. Nie można sprawować dwóch obrzędów Triduum w tym samym kościele.
(2) Obrzędy Wielkiego Tygodnia (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota) będą sprawowane bez udziału wiernych. Spowodowane jest to osiągnięciem limitu osób w kościele Ducha już przez samą asystę oraz scholę.
(3) Obrzędy Wielkiego Tygodnia będą transmitowane online. Link do transmisji internetowej znajduje się na vetusordo.pl.
Link do transmisji:
https://youtube.com/channel/UCV_UhQ5IkqHiuXFIIUGIUWw/live
Wielki Czwartek:
Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o 18:00.
Wielki Piątek:
Liturgia ku czci Męki i Śmierci Pańskiej o 18:00.
Wielki Piątek to także rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Bez mięsa i tylko jeden posiłek do syta.
Wielka Sobota:
Liturgia Wigilii Paschalnej o 21:00.
Święcenie pokarmów – po transmisji Mszy Wigilii Paschalnej.
Przykazanie Kościelne zobowiązuje nas do spowiedzi przynajmniej raz w roku. A czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej jest od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Św.
Przyszła niedziela będzie NIEDZIELĄ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msza św. będzie o godz. 13:30, a o godzinie 15:00 Nieszpory świąteczne.
Kościół Wniebowzięcia NMP jest otwarty w ciągu dnia. Najświętszy Sakrament jest wystawny do adoracji. Za półgodzinną adorację można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wszelkie informacje o nabożeństwach i liturgii w Zwyczajnej Formie w parafii Wniebowzięcia znajdziemy w ogłoszeniach parafialnych w gablotach oraz na stronie parafialnej.
Nadal obowiązują nas normy bezpieczeństwa związane z pandemią:
Obowiązek zakrywania ust i nosa (jeżeli ktoś nie może nosić maseczki to musi nosić tzw. przyłbicę).
Zachowanie co najmniej 2 m odległości od siebie (zwłaszcza przy balaskach).
Ilość wiernych, którzy mogą przebywać w kościele w czasie sprawowania liturgii: 1 osoba na 20 m2 powierzchni kościoła.